Didem Balık Kimdir?

Didem Balık İzmir'de ikiz kardeşi Sinem ile birlikte dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarını bitirdi. Antalya Operası da Solo roller oynadı .

 Didem ,kardeşi Sinem Balık ile devlet bursu  alarak Viyana ‘ya gitti . Prayner Konservatorium’da eğitim aldı .10 sene Viyana’da yaşayarak kariyerlerine orda devam ettiler.

Didem  ikiz kardeşi ile 'OperaTwins' adı ile Avrupa , Amerika ve Rusya'da  solo konserler vermeye başladı .Bu konserler ;Viyana , Graz , Kön , Düsseldorf ,Brüksel Washinton DC ,New York ve Moskova şehirlerinde oldu.

Kariyerleri boyunca kralla ,Cumhurbaşkanlarına ,kontlara , konteslere , Avrupa Parlamentosu'ndaki parlamenterlere, Viyana Birleşmiş Milletler ‘de diplomatlara ve büyük kitlelere konser verme şansını yakaladılar.

Didem Balık, kardeşi Sinem ile birlikte Viyana ‘da dünyanın en ünlü balosu “Lifeball”de açılış şarkısını söylediler . Bu konseri 50 ülkeden 500 yayın organı canlı olarak seyretti Balık kardeşlerin performansını yaklaşık 2 milyar kişi canlı yayında seyretmiş oldu.

Başkanı Bill Clinton ,Elton John , Avusturya Cumhurbaşkanı  Heinz Fischer,  Amerikalı oyuncu Michelle  Pfeiffer ‘da Didem ve Sinem ‘i  alkışlayanların arasındaydı.

Didem Balık'ın -OperaTwins Konserleri Türkiye ‘de devam etmekte.

Didem ve Sinem kardeşler  ,Kanal D ve Fox Tv de yayınlanan  'Benimle Söyle ' şarkı yarışmasında 2yıl boyunca  jüri üyeliği yaptılar.

Didem Balık konserlerin yanında dünya çapında sanatçılar yetiştirmek için şan dersleri vermektedir.

TOP