Didem Balık Ses ve Şan Eğitimleri

Didem BALIK (mezzo-soprano) & Sinem BALIK (soprano)

OperaTwins Didem & Sinem Balık ile Birebir ve
Online Ses Eğitimi

Ses Eğitiminde Yapılacaklar;

• Ses egzersizleri

• Şarkı söyleme teknikleri

• Sahnede duruşu çalışmaları

• Diyafram nedir?

• Diyafram çalışması ve diyaframın geliştirilmesi

• Sahneye nasıl çıkılır?Ön çalışması ve seyirciyle buluşma evreleri

Didem Balık ve Sinem Balık Kimdir ?
İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ ndan mezun oldular ve 2000’de Konservatuvar Mezunları Derneği tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla Avusturya’ya gönderildiler.
Eğitimlerine Viyana’da, devam ettiler. 
Sinem Balık Staats Oper korosuyla birlikte 7ayrı eserde Salzburg Festivali’nde söylerken Didem Balık Theater an der Wien kadrosunda solo roller söyledi.

“İkiz Kardeşler” Placido Domingo, Lia Lantieri, Katia Riccarielli, Dolora Zajick, Eraldo Salmieri, Juan Diego Florez, Maximilian Cencic, Toma Popescu ve Manfred Mayerhofer gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle repertuar, yorum ve teknik çalışmaları yaptılar.

Placido Domingo, “Mozart’ın Cosi Fan Tutte eserindeki kardeş rolüne çok uygunlar, dünya kariyeri yapmamaları için hiçbir sebep görmüyorum,” derken, Atlantic Records’ın sahibi, müzik otoritesi Ahmet Ertegün, New York’taki konserleri sonrasında, “Seslerinin ışıltılı kalitesine çarpıldığını “ söyleyerek, herkesin OperaTwins’i muhakkak dinlemesini tavsiye etti. Ve “Sakın kaçırmayın! “ dedi.

OperaTwins” olarak aralarında Avusturya ve Türk Cumhurbaşkanları, Benin Kralı, Viyana Eyalet ve Belediye Başkanları, Parlamenterler, prens, prensens ve kontların bulunduğu, dünyanın çeşitli şehirlerinde; Viyana, Linz, New York,Washington D.C., Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Essen Düsseldorf, , Frankfurt, Galaz’da konserler verdiler.

Ses Eğitimi (Şan Dersi) Neden Gereklidir?

• Günümüzde okullarda maalesef sadece sol beyine uygun çalışmalar yapılmaktadır. Sağ beyne uygun çalışmaların yapılması da kişi için son derecede önemlidir. Ses eğitimi sağ beyine hitap eder böylelikle duygusal zekanın gelişimine katkı sağlar.

• Katılımcı doğru nefes alma alışkanlığı kazanılır.

• Kişinin ses genişliği ve sesin kalitesi artar.

• Katılımcının ritim duygusu gelişir.

• Katılımcının dil, çene ve dudak tembelliği giderilir.

• Katılımcıya doğru artikülasyon ile konuşma eğitimine destek egzersiz ler verilir.

• Toplum önünde konuşamayan ,utanan kişilere özgüven çalışması yapılır.

• Dikkat dağınıklık giderilmesi ve odaklanma için çeşitli sahne tekniklerinin anlatılması

• Pop, jazz, Rock, Türk sanat söyleyen,tiyatro ile ilgilenenler ,amatör ya da profesyonel şarkı söyleyen kişilerin,seslerini nasıl koruması gerektiği öğretilir.

• Şarkı söylerken kişilerin performanslarını nasıl geliştirecekleri öğretilir.

• Katılımcıya uluslararası düzeyde bir eğitim verilir.

• Profesyonellerle repertuvar çalışması yapılır.

• Katılımcıya 24 derslik eğitim sonunda Didem ve Sinem Balık tarafından katılım belgesi verilir.

OperaTwins” olarak aralarında Avusturya ve Türk Cumhurbaşkanları, Benin Kralı, Viyana Eyalet ve Belediye Başkanları, Parlamenterler, prens, prensens ve kontların bulunduğu, dünyanın çeşitli şehirlerinde; Viyana, Linz, New York,Washington D.C., Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Essen Düsseldorf, , Frankfurt, Galaz’da konserler verdiler.

Viyana Belediye Sarayı, Birleşmiş Milletler, Hoffburg Sarayı, Türk Büyük Elçiliği, Düsseldorf Parlamentosu, Brüksel Avrupa Parlamentosu, Washington DC’de Stratmore Music Center, New York’ta 2006 ve 2008 Türk Festivali, Light House’da konserler yaparak beğeni topladılar.

2013Yılında,Viyana’da Dünya’nın en büyük ve en tamınmış balosu olan ‘Life Ball’in açılış parçasını söylediler.1001 Gece Masalları’nı konu alan gece de Didem ve Sinem’i 200 köle 5metre tahterevanın üstünde taşıdı.Bu muhteşem geceyi 50 ülkeden 500yayın organı canlı olarak yayınladı; yaklaşık 2 milyar kişi canlı yarında izledi.Eski Amerikan Başkanı Bill Clinton ,Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer,Ünlü modacı Roberto Cavalli,Michelle Pfeiffer ve binlerce Avusturyalı OperaTwins i alkışlayanlar arasındaydı.

8 ayrı dilde şarkılar söyleyen Balık kardeşler ;

Aşk ve Tango adında bir albüm yaptılar.Bu albümde Türkçe tangoların yanı sıra İspanyolca ve İngilizce dillerinde söyledikleri bilinen tangolara da yer verdiler. Didem ve Sinem ,Aşk ve Tango , Aşk ve Nostalji ,Aşk ve Müzikaller ,Aşka dair şarkılar konseptinin yanı sıra 60’lar ve 70’ler nostaljik şarkılarından oluşan repertuvarlarını ,müzik severlerin  beğenisine sunuyorlar.
 
Didem ve Sinem Balık “Benimle Söyle “adlı Müzik Yarışması’nda jüri üyesi oldular. Yarışmada kostümleriyle ve taçlarıyla aynı zamanda yapmış oldukları yorumlarla dikkat çektiler ,halkın beğenisini kazandılar. Didem ve Sinem bu dönemde online olarak  ses ve kulak eğitimi vermektedirler.
 
 

Başarı Garantili Şan Dersleri , Şan Dersi - Ücretsiz Danışın , OperaTwins den Şan Dersi ,  Birebir Ses Eğitimi ,  Ses ve Müzik Eğitimi ,  Online ve Yüzyüze Şan Dersleri ,  Opera Sanatçısından Ses Eğitim , Özel Şan Eğitimleri ,  Şan Dersi Fiyatları ,  OperaTwins Müzik Okulu , Dünyaca Ünlü Opera Sanatçıları Didem ve Sinem Balık Şan Dersi Ücretsiz Danış Hemen Ara ,  Opera Sanatçılarından Şan Eğitimi Alın. Online ve Yüzyüze Eğitim Modelleri ile ,  Opera İkizlerinden Özel Ses Eğitimi , Şan Eğitimi Hobi ve Konservatuara Hazırlık Kursları

TOP