DİDEM BALIK VE SİNEM BALIK KİMDİR?

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ ndan mezun oldular ve 2000’de Konservatuvar Mezunları Derneği tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla Avusturya’ya gönderildiler.
Eğitimlerine Viyana’da, devam ettiler. 
Sinem Balık Staats Oper korosuyla birlikte 7ayrı eserde Salzburg Festivali’nde söylerken Didem Balık Theater an der Wien kadrosunda solo roller söyledi.

“İkiz Kardeşler” Placido Domingo, Lia Lantieri, Katia Riccarielli, Dolora Zajick, Eraldo Salmieri, Juan Diego Florez, Maximilian Cencic, Toma Popescu ve Manfred Mayerhofer gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle repertuar, yorum ve teknik çalışmaları yaptılar.

Placido Domingo, “Mozart’ın Cosi Fan Tutte eserindeki kardeş rolüne çok uygunlar, dünya kariyeri yapmamaları için hiçbir sebep görmüyorum,” derken, Atlantic Records’ın sahibi, müzik otoritesi Ahmet Ertegün, New York’taki konserleri sonrasında, “Seslerinin ışıltılı kalitesine çarpıldığını “ söyleyerek, herkesin OperaTwins’i muhakkak dinlemesini tavsiye etti. Ve “Sakın kaçırmayın! “ dedi.

OperaTwins” olarak aralarında Avusturya ve Türk Cumhurbaşkanları, Benin Kralı, Viyana Eyalet ve Belediye Başkanları, Parlamenterler, prens, prensens ve kontların bulunduğu, dünyanın çeşitli şehirlerinde; Viyana, Linz, New York,Washington D.C., Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Essen Düsseldorf, , Frankfurt, Galaz’da konserler verdiler.

Viyana Belediye Sarayı, Birleşmiş Milletler, Hoffburg Sarayı, Türk Büyük Elçiliği, Düsseldorf Parlamentosu, Brüksel Avrupa Parlamentosu, Washington DC’de Stratmore Music Center, New York’ta 2006 ve 2008 Türk Festivali, Light House’da konserler yaparak beğeni topladılar.

2013Yılında,Viyana’da Dünya’nın en büyük ve en tamınmış balosu olan ‘Life Ball’in açılış parçasını söylediler.1001 Gece Masalları’nı konu alan gece de Didem ve Sinem’i 200 köle 5metre tahterevanın üstünde taşıdı.Bu muhteşem geceyi 50 ülkeden 500yayın organı canlı olarak yayınladı; yaklaşık 2 milyar kişi canlı yarında izledi.Eski Amerikan Başkanı Bill Clinton ,Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer,Ünlü modacı Roberto Cavalli,Michelle Pfeiffer ve binlerce Avusturyalı OperaTwins i alkışlayanlar arasındaydı.

8 ayrı dilde şarkılar söyleyen Balık kardeşler ;


Aşk ve Tango adında bir albüm yaptılar.Bu albümde Türkçe tangoların yanı sıra İspanyolca ve İngilizce dillerinde söyledikleri bilinen tangolara da yer verdiler. 
 
Didem ve Sinem ,Aşk ve Tango , Aşk ve Nostalji ,Aşk ve Müzikaller ,Aşka dair şarkılar konseptinin yanı sıra 60’lar ve 70’ler nostaljik şarkılarından oluşan repertuvarlarını ,müzik severlerin  beğenisine sunuyorlar.
 
Didem ve Sinem Balık “Benimle Söyle “adlı Müzik Yarışması’nda jüri üyesi oldular. Yarışmada kostümleriyle ve taçlarıyla aynı zamanda yapmış oldukları yorumlarla dikkat çektiler ,halkın beğenisini kazandılar.
 
Didem ve Sinem bu dönemde online olarak  ses ve kulak eğitimi vermektedirler.
 
 
TOP